ההבדל בין עיצוב אתר באופן אישי לשימוש בתבנית עיצוב מוכנה

עיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהאתר שלכם. המראה של האתר הוא זה שיגרום למשתמשים להחליט אם להישאר או לנטוש. הכל על ההבדלים בין עיצוב מוכן מראש לעיצוב בהתאמה אישית לעסק שלכם.

מהי תבנית עיצוב מוכנה?

בבניית אתר בוורדפרס תוכלו להשתמש במגוון תבניות מוכנות מראש, בחינם או בתשלום. התבנית היא אתר בנוי ומעוצב מראש, ומה שנשאר זה רק להזין את התוכן הרלוונטי שלכם. תוכלו לבחור תמונת רקע מתאימה לעסק שלכם, לפרט את התחומים בהם אתם נותנים שירות, לבחור תמונות לגלריה ועוד. כל תבנית תתן לכם אפשרויות שונות של תכנים מוגדרים מראש.

כדי להשתמש בתבנית עיצוב מוכנה, תצטרכו להסתייע קלות באיש מקצוע שיקים עבורכם את המערכת ויתקין את התבנית. זו תהיה כל ההשקעה הכספית מצדכם בבניית האתר.

שימו לב כי בשיטה זו מדלגים על שני שלבים קריטיים ביצירת אתר: אפיון חווית משתמש ועיצוב האתר. את עיצוב התבנית תוכלו לשנות לכיוון השפה המותגית שלכם, אך לעולם זה לא יהיה מוצר מבית היוצר של העסק שלכם. התבניתיות בהחלט תורגש.

עיצוב אתר מקצועי – התאמה מלאה למותג שלכם

אם אתם מנהלים עסק רציני, גם האתר שלכם צריך להראות כזה. המטרות העסקיות שלכם ושפת המותג שלכם חייבים להשתקף מהאתר. איך? על ידי אפיון מדויק ועיצוב מרשים ומקצועי המותאם לעסק ולמוצר שאתם מוכרים (גם שירות הוא סוג של מוצר).

עיצוב אתר אישי אינו מתחיל בבחירת צבעים אלא בשלב קודם – אפיון האתר. בשלב זה תתכננו מראש את הרווחים שתרצו להפיק מהאתר, תתאימו את האתר לקהל הלקוחות שלכם ותחשבו על מבנה שיגרום להם לרצות להשתמש באתר. אחרי שתגיעו למבנה מוצלח לשביעות רצונכם, תוכלו לעבור לשלב העיצוב.

בשלב העיצוב יהפך האפיון "המשעמם" לפריסת אתר יפיפיה המשווקת את המוצר שלכם, עם צבעים, פונטים (= סוג הכתב באתר), תמונות, אייקונים ועוד. המטרה היא ליצור אתר שיכניס את הלקוחות שלכם ישר למיוחדות המותג שלכם ולמה שאתם יכולים למכור.

הגמישות בעיצוב אישי לאתר

שלב עיצוב האתר נעשה עוד לפני שהאתר נבנה בפועל. לכן, תוכלו לבחור בגמישות מלאה את מראה האתר שלכם, כיצד הוא יגיב לפעולות הגולשים, וגם איך יראה כפתור ההרשמה לניוזלטר שלכם, ואיזו אנימציה תהיה לו במעבר עכבר עליו.

ואילו בבחירת תבנית עיצוב מוכנה אתם מקבלים תבנית שכבר עוצבה וכבר נבנתה בקוד. המראה של האתר שלכם כבר נקבע מראש, כולל ההתנהגות בעת מעבר עכבר על כפתורים או צורת טפסי הפניה אליכם. תהיה לכם אפשרות ליצור שינויים קטנים בעיצוב, אך לא מעבר.

למעשה אפשר לשדרג תבנית עיצוב מוכנה ולהוסיף לה עיצובים מיוחדים כרצונכם. במקרה זה תצטרכו ממילא להשקיע על עיצוב אישי לחלקים אלו ועל בנייה מותאמת בקוד.

אז מה עדיף, בניית אתר לפי תבנית או עיצוב אישי?

חשבו שנה קדימה מיום עליית האתר לאוויר. כמה לידים הרווחתם? האם קדמתם מטרות עסקיות? האם האתר מהווה חלון ראווה איכותי לעסק שלכם?

אתר הבנוי לפי תבנית עלול להכשיל לכם מטרות עסקיות ולגרום לנטישה גבוהה רק בגלל שהעיצוב שלו משעמם וסתמי, ולא קיים בו תכנון הגיוני למהלך של הגולשים באתר ולמוצר שהם מחפשים אצלכם.

לעומת זאת, אתר מעוצב באופן אישי, כולל גם תהליך אפיון מדוקדק מקדים את הגולשים בצעד ומציע להם את מה שהם מחפשים, והכל בצבעים מרהיבים של המותג שלכם ובחווית גלישה מיוחדת המדברת ללקוחות שלכם בצורה בה אתם עצמכם הייתם רוצים לדבר איתם.

חשבו על המותג שלכם. איך אתם רוצים שהוא ייתפס בעיני הגולשים באתר? עיצוב אתר מקצועי יעביר את המסר שלכם לגולש בצורה טבעית ועוצמתית.

בתהליך נכון של בניית אתר לא תדלגו על אף שלב. תשקיעו באפיון חכם ומדויק, בעיצוב מרשים שיישקף את העסק שלכם ובבניה מקצועית המבטיחה לכם אתר חלק וחזק שמביא לקוחות.

בונת אתרים, רוצה להיות אלופה?

קבלי טיפים שווים וסודות מקצועיים,
ישירות לתיבת המייל שלך : )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן